PoradySzkolenia

Bezrobocie po zawodówce, bezrobocie po liceum, bezrobocie po studiach

Z bezrobociem nie potrafią poradzić sobie ani nasi wschodni, ani zachodni sąsiedzi, my także mamy ogromny problem z młodymi bezrobotnymi. Najgorzej jest w grupie osób ze średnim wykształceniem ogólnym, najlepiej z absolwentami po szkołach zawodowych.

Trzeba jeszcze pamiętać o tym, że zupełnie inaczej wygląda sytuacja w wielkich miastach, a jeszcze inaczej w tych do 100 tysięcy mieszkańców. W wielkich aglomeracjach problem bezrobocia jest znikły, natomiast w tych małych miastach dotyka dosłownie wszystkie grupy zawodowe i wiekowe.

Zadziwiające stało się jednak to, jak młodzi ludzi potrafią sobie wzajemnie pomagać w poszukiwaniu pracy zarówno tu u nas w kraju, jak i zagranicą. Tak zwany marketing szeptany działa w najlepsze i to jest chyba najbardziej pocieszające w tej całej sytuacji. To, czym dzielą się młodzi ludzie dotyczy również takich zagadnień, jak:

Po pierwsze moc serwisów społecznościowych! GoldenLine, Facebook, Google+   to w tych serwisach młodzi szukaj pracy w całym kraju i nie tylko.  

Po drugie lista czynności, w których jest się dobrym. Tu wypisuje się wszystkie informacje zawodowe, dal potencjalnych pracodawców i właśnie taką listę publikuje się we wszystkich serwisach społecznościowych.

Po trzecie lista czynności, które możesz wykonywać w czasie „oczekiwania” na pracę na umowę. O co w tym chodzi? Przede wszystkim o to, aby chwytać każdą okazję do zarobienia pieniędzy, dlatego młodzi rozwieszają i publikują ogłoszenia o tym, że mogą: sprzątać, pomagać w nauce, wykonywać drobne naprawy, opiekować się dzieckiem, osobą starszą.

Jeśli i ty chce spróbować swoich sił w pracach dorywczych, to przygotuj ogłoszenia z numerem telefonu i postaraj się je rozwiesić w okolicznych blokach, na miejskich tablicach ogłoszeniowych czy na ściankach z ogłoszeniami w sklepach. Ogłoszenia publikuj codziennie na swoich profilach w FB czy Google+.

Po czwarte – mów znajomym i rodzinie o swoich możliwościach zawodowych. To bardzo ważne.

Po piąte roznoś CV i dzwoń do potencjalnych pracodawców z pytaniem, czy zapoznali się z Twoją kandydaturą.

Dokształcaj się, jeśli to tylko jest możliwe. Nauka ma przyszłość.

Chwytaj każdą pracę nawet za tak zwane małe pieniądze – od czegoś trzeba przecież zacząć.

goldenline_logo indeks indeks_g

 

 

 

 

 

M-S-M

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *